KUPAESŐ és KÜLÖNDÍJ: A Laller Racing fennállásának legsikeresebb évét zárta

A váci illetőségű, Horváth Lajos „Laller” nevével fémjelzett motoros off-road csapatnak nemrégiben nagy megtiszteltetésben volt része. A MAMS (Magyar Motorsport Szövetség) pótolta az elmaradt enduro díjátadókat, melyen a csapat versenyzőjét, Liszka Rolandot többször is a pódiumra szólították.

A Laller Racing Dakar Team pilótája 2020-21-re visszamenőleg vehette át a jól megérdemelt bajnoki trófeáit, és egy szép különdíjat is hazavihetett. Még felsorolni is nehéz, Liszka Roland mennyi mindennel gyarapította a saját és csapatának dicsőséglistáját: 2020-ban a másodosztály E1 kategóriájának és csapatversenyének bajnoka, 2021-ben az elsőosztály PRO1-es sorozatának, valamint abszolút értékelésének bajnoka lett, mellette az endurocross bajnokságot is megnyerte. A Vértessy Zsolt vándordíj már csak hab volt a tortán, melyet a MAMS enduro szakága adományoz a széria abszolút győztesének. Horváth Lajos csapatvezető így értékelte a hétvégi „aranyesőt”:

„Elképesztő, amit Roland a 2021-22-es szezonban letett az asztalra. Mára egyértelműen ő Magyarország legkomplexebb enduro-endurocross motorosa, és az egyik legjobb és legtehetségesebb versenyzője is. Hatalmas terveink vannak a jövőt illetőleg, és már el is indultunk az úton: Roland további fejlődésének érdekében a rendkívül nívós SuperEnduro GP sorozat Európa-kupáján teljesítettünk két futamot, ahol rögtön dobogós helyezésekkel zártunk. A következő lépésben szeretnénk ezt a bajnokságot is megnyerni, majd feljebb lépni a junior vb-re. Nem titkolt célom, hogy egy szép napon mi adjuk majd a magyar motorsport következő világbajnokát. Minden elképzelhető erőfeszítést meg fogunk tenni, hogy valóra váltsuk ezt az álmot!”

Forrás: Tóth Krisztián Márk